This is alternative content.

dzisiaj jest: 3 lutego 2023. imieniny: Błażej, Hipolit, Oskar
flaga Polski 

This is alternative content.

SZCZYPIORNIAK
SZCZYPIORNIAK, TO NIE TO SAMO CO SZCZYPIOREK

Dziewczyny grają, kozłują i celnie rzucają

Od 9 kwietnia 2011 r. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Zawichoście organizowane są dodatkowe zajęcia sportowe z piłki ręcznej ( szczypiorniaka ) dla dziewcząt ze szkół podstawowych oraz gimnazjum z terenu naszej gminy. Prowadzone są one w każdą sobotę miesiąca w godzinach od 13.00 do 15.00 przez nauczycieli wychowania fizycznego  SP i ZSO w Zawichoście Annę Libor i Ewę Stępień.

Celem zajęć jest: zagospodarowanie wolnego czasu poprzez zajęcia ruchowe, motywowanie do aktywności ruchowej w ulubionej dyscyplinie sportowej, podnoszenie sprawności fizycznej i poprawa stanu zdrowia dzieci i młodzieży, wychowywanie przez sport, przełamywanie własnych słabości oraz wyrabianie umiejętności poznawania reakcji własnego organizmu w czasie wysiłku fizycznego.

W minionym okresie przeprowadzono 12 treningów, w których udział wzięło 25 uczennic ze szkoły podstawowej i 18 z gimnazjum, a średnia frekwencja na zajęciach wyniosła 75,5 %.

Zajęcia były realizowane zgodnie z zasadami określonymi w umowach zawartych z Burmistrzem Miasta i Gminy Zawichost i rejestrowane w dziennikach zajęć. Dowozy na nie zapewnia Firma Gąsior Jan – Usługi Przewozowe – Przewóz Osób, która w części również je sponsoruje. Organizacja zajęć jest finansowana ze środków samorządowych , którymi dysponuje Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zapraszamy do przeglądania GALERII>>>

Anna Libor

Ewa Stępień