This is alternative content.

dzisiaj jest: 6 lutego 2023. imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia
flaga Polski 

This is alternative content.

Przedszkolaki
CHOĆ MAM RĄCZKI MAŁE, ALE BAWIĘ SIĘ WSPANIALE
Przedszkolaki ćwiczyły, pozowały, wałkowały i wycinały

W czasie ferii zimowych dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zawichoście skorzystały z zaproszenia szkoły i wspólnie ze starszymi kolegami brały udział w zabawach i ćwiczeniach sportowych. Przy tej okazji poznały zawód nauczyciela wychowania fizycznego oraz bazę sportową  Szkoły Podstawowej w Zawichoście.

Równie atrakcyjna było oferta Gminnego Ośrodka Kultury, który zaprosił dzieci do wzięcia udziału w Zawichojskim EKO-FASHION 2012. Dzięki temu nasze przedszkolaki obejrzały pokaz ekologicznych strojów, które zostały zaprezentowane przez nasze młodziutkie top-modelki na prawie profesjonalnym wybiegu. Po zakończeniu pokazu dzieci mogły nie tylko obejrzeć wszystkie kreacje z bliska, ale również je dotknąć i przymierzyć.

W tłusty czwartek przedszkolaki produkowały pyszne faworki. To wyjątkowo ciężka praca. Szczególnie trudno było rozwałkować ciasto. Okazało się, że bez bicia się nie obędzie. Do tego celu dzieci wykorzystały wałek - ulubione narzędzie domowe każdej mamy. Dzięki niemu udało się okiełznać niesforne ciasto w faworki i nadać im piękny kolor w gorącej olejowej kąpieli. Było przy tym wiele radości i śmiechu, a później niemniej przyjemności. Najwięcej skorzystały na tym paluszki, które chyba nigdy nie zostały tak dokładnie wylizane.

W dzień Świętego Walentego dzieci wycinały, malowały i wyklejały kolorowe serduszka – Walentynki dla najbliższych, zgodnie z zasadą z poniższego wierszyka:

Jestem mała różyczka,
wyleciałam z koszyczka,
nie umiem jeszcze powinszować,
ale umiem serduszko podarować !

Więcej zdjęć w galerii ZAPRASZAMY>>>

Opr. G. Połeć

na podst. mat. B. Kaptur