This is alternative content.

dzisiaj jest: 3 lutego 2023. imieniny: Błażej, Hipolit, Oskar
flaga Polski 

This is alternative content.

Mecz Polska-Portugalia
OLE, OLE, OLE, OLE, NIE DAMY SIĘ, NIE DAMY SIĘ
Nasi tam byli, a co widzieli opowiedzieli

W dniu  29.02.2012.podczas sportowej inauguracji Stadionu Narodowego w Warszawie reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała z Portugalią.

Wśród 55 tysięcy kibiców dopingujących polskich piłkarzy byli również uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zawichoście wraz z opiekunami (cała grupa liczyła 49 osób).

Kibice z Zawichostu z bliska obserwowali grę piłkarzy , którzy na co dzień występują   w najlepszych ligach piłkarskich Europy tj.:

  • angielskiej    -  Nani (Manchester United), Wojciech Szczęsny  (Arsenal Londyn)
  • hiszpańskiej  – Pepe, Cristiano Ronaldo  (Real Madryt)
  • niemieckiej   -  Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek  (Borussia Dortmund)

Sympatycy piłki nożnej z Zawichostu swój sektor mieli za bramką, w pierwszej połowie  z bliska podziwiali udane interwencje naszego bramkarza Wojciecha Szczęsnego, w drugiej zaś obserwowali ataki Polaków na bramkę Portugalii.

Uczniowie naszej szkoły byli zachwyceni pięknem, wielkością i konstrukcją Stadionu Narodowego, przekonali się jak wygląda doping (brali w nim czynny udział) i jaka panuje atmosfera na meczu międzypaństwowym. Mam nadzieję że wrażenia jakich dostarczył kibicom wyjazd na ten mecz na długo pozostaną w ich pamięci.

Na trybunach stadionu było wielu przedstawicieli świata polityki i sportu m.in.: prezydent RP Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk, były reprezentant polski Zbigniew Boniek.

Na stadionie Narodowym odbędzie się mecz otwarcia finałów EURO 2012 (8 czerwca) Polska-Grecja). Ten wyjazd już teraz pozwolił nam wczuć się w atmosferę inauguracji Mistrzostw Europy.

Organizatorem wyjazdu byli nauczyciele ZSO w Zawichoście: Jacek Stępień, Anna Libor, Ewa Stępień, Monika Majewska-Bartos.

 Więcej zdjęć w GALERII >>>

Jacek Stępień