This is alternative content.

dzisiaj jest: 4 lutego 2023. imieniny: Weronika, Mariusz, Andrzej
flaga Polski 

This is alternative content.

Otwarcie świetlic w Podszynie i Chrapanowie
TAKIE SAME, A JEDNAK ZUPEŁNIE INNE
Niezapomniana sobota w Podszynie i Chrapanowie

   W sobotę 12 maja J. Maćkowiak – członek zarządu województwa świętokrzyskiego, Komendant Powiatowy Policji w Sandomierzu – insp. Z. Kotarski,

   Proboszcz Parafii  w Czyżowie - Ks. Kanonik W. Murzyn, Prezes Zarządu Sandomierskiego Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego LGD – Janusz Stasiak, burmistrz T. Siwek.

   oraz sołtysi Jan Bielawa i Henryk Ożóg w obecności licznie przybyłych gości i mieszkańców dokonali uroczystego otwarcia zmodernizowanych i nowocześnie wyposażonych świetlic środowiskowych w Podszynie i Chrapanowie.

   Były przemówienia, upominki, podziękowania, przecięcia wstęg i odczytanie specjalnie przygotowanych na tę chwilę Aktów Otwarcia.

   Uroczystości poprowadzone przez radnych Józefa Piętę i Kazimierza  Rzepkę.

zorganizowano w pięknie udekorowanych i świecących czystością ogólnodostępnych salach świetlic wiejskich. Uświetniły je ciekawe i zabawne programy artystyczne zaprezentowane przez dzieci, które przygotowały je wspólnie z zatrudnionymi przez gminę moderatorami środowiskowymi: Dorotą  Grzesiak i Anną Sobieszkodą.

   Burmistrz w swoich dwóch oficjalnych wystąpieniach ( pełen ich tekst zamieszczamy poniżej) przedstawił m. in. 50 kroków, które trzeba było wykonać, żeby udostępnić mieszkańcom tak dobrze wyposażone świetlice. Podziękował w nich także tym wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tych czterech, wystandaryzowanych na tak zwaną wysoką półkę projektów.

   Nie zapomniał również o tych, którzy opracowali programy działalności świetlic i zadeklarowali udział w ich realizacji oraz zabezpieczyli na ten cel odpowiednie fundusze.

   Szczególne podziękowania skierował do mieszkańców za ogromną pomoc przy realizacji projektów, za zaangażowanie przy pracach porządkowych, za profesjonalne przygotowanie i prowadzenie uroczystości otwarcia świetlic oraz za wspaniałe przyjęcie zaproszonych gości, którzy przybyli do Podszyna i Chrapanowa.  

 Galeria Podszyn>>>                                                                      Galeria Chrapanów>>>

 Tekst wystąpienia Burmistrza MiG Zawichost Tomasza Siwka

G. Połeć

        W artykule i galeriach wykorzystano fotografie R. Gradzińskigo i P. Sus-Lutyńskiej oraz pracowników Urzędu MiG w Zawichoście