This is alternative content.

dzisiaj jest: 7 lutego 2023. imieniny: Romuald, Ryszard, Teodor
flaga Polski 

This is alternative content.

Świetlica w Chrapanowie
DOBRA WSPÓŁPRACA, WSZYSTKIM SIĘ OPŁACA
Moja i twoja czyli nasza świetlica

W dniu 15 listopada 2012 roku odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach konferencja Działania „samorządowe” PROW 2007 – 2013 . Podsumowano na niej efekty wdrażania powyższego programu na terenie naszego województwa.

    Konferencję zorganizowali wspólnie Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego   i Wojewoda Świętokrzyski. Podczas niej Lokalne Grupy Działania z obszaru naszego województwa zaprezentowały swoje dotychczasowe osiągnięcia i promowały dobre praktyki z zakresu wdrażania lokalnych strategii rozwoju.

    Wśród wystawców nie zabrakło Sandomierskiego Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego - LGD, które prezentowało na swoim stoisku m.in. film Roberta Gradzińskiego o pracy świetlic w Chrapanowie i Podszynie. Zostały one uruchomione w maju tego roku dzięki środkom własnym i unijnym, które udało się skutecznie pozyskać  i umiejętnie wykorzystać dla dobra naszej społeczności.

    Bieżąca działalność świetlic jest finansowana ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz życzliwości wielu ludzi dobrej woli, którzy pomagają jak mogą swoim świetlicom.