This is alternative content.

dzisiaj jest: 3 lutego 2023. imieniny: Błażej, Hipolit, Oskar
flaga Polski 

This is alternative content.

Anioł to byt duchowy, który służy
 

Anioł to byt duchowy, który służy

i na różne sposoby wypełnia zamysły Boga.


Świętokrzyski Anioł Dobroci to człowiek lub instytucja,

niosąca pomoc ludziom w najtrudniejszych chwilach ich życia


W dniu 10 października 2013 r. Marszałek Województwa Świętokrzyskiego zwrócił się z prośbą do burmistrza Gminy Zawichost o wytypowanie kandydatów do nagrody Świętokrzyski Anioł Dobroci.

Po przeprowadzeniu konsultacji, burmistrz T. Siwek, dyrektorzy szkół A. Strugalska i A. Żak, Pełnomocnik ds. Uzależnień K. Stępień oraz Proboszcz Ks. M. Telega podpisali się wspólnie pod wnioskiem o przyznanie ww. nagrody Katarzynie Rycerz - nauczycielowi SP w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Zawichoście, wspierającemu bezinteresownie swoją opieką, miłością, cierpliwością i pomocą tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, niezależnie od ich wieku i statusu społecznego.

I stało się, w dniu 26 listopada na scenie Teatru im. Żeromskiego w Kielcach w doborowym towarzystwie trzech laureatów znalazła się również, jak mówią o niej jej wychowankowie – nasza Kasia, która otrzymała z rąk wicemarszałka G. Świercza i przewodniczącego sejmiku świętokrzyskiego T. Kowalczyka wyróżnienie w kategorii indywidualnej.

 

To wielki zaszczyt dla pani Katarzyny i powód do dumy dla naszej Gminy, która kolejny raz potwierdza, że nie odstaje od innych, a pieniądze to nie wszystko.


Serdecznie gratulujemy

Artykuł Echo Dnia 27 Listopada 2013r. Mama Teresa i inne Anioły>>>

Relacja video ze strony echodnia.eu

G. Połeć