This is alternative content.

dzisiaj jest: 3 lutego 2023. imieniny: Błażej, Hipolit, Oskar
flaga Polski 

This is alternative content.

Przedszkole Linów
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu i bal karnawałowy

Święto Babci i Dziadka to już tradycja w naszym przedszkolu. To również okazja by wyrabiać u dzieci więzi uczuciowe z rodziną, zapoznać je z miejscem Babci i Dziadka w rodzinie, uczyć szacunku dla nich. Dnia 21.01.2014r.dzieci z Samorządowego Przedszkola w Linowie przedstawiły barwny i atrakcyjny program artystyczny: wiersze, piosenki, inscenizacje.

 Bal karnawałowy

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci

    „Bal przebierańców”. Dnia 30.01.2014r. przenieśliśmy się do Wielkiej Krainy Bajek. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, więc obok księżniczek, wróżek, królów, czy piratów, pojawiły się postaci z ulubionych bajek: Dzwoneczek, Myszka, Tygrysek, Truskawka.

Pobierz prezentacje  >>>


.

Przedszkolne kolędowanie
 

Samorządowe Przedszkole w Linowie kolędowanie rozpoczęło od „Spotkania Opłatkowego” które odbyło się w naszej placówce dnia 19.12.2013r. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: p. burmistrz Tomasz Siwek, p. dyrektor Józef Paćkowski,  p. dyrektor Tomasz Huk, i rodzice naszych dzieci.

    Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, okres ten łagodzi nastroje, raduje serca, niesie nadzieje na coś lepszego, jest to czas wybaczania, dzielenia się radością i wspólnym kolędowaniem. Radosną nowinę Bożego Narodzenia w trakcie uroczystego występu „Jasełka” ogłosiły nasze przedszkolaki. Wszyscy razem śpiewali kolędy. W tak radosnej atmosferze nastąpiło składanie życzeń świątecznych i dzielenie się opłatkiem, po czym wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Pobierz prezentacje z kolędowania >>>

.


Mini Cyrk w Samorządowym Przedszkolu w Linowie

Trzeciego grudnia zawitał do naszego przedszkola Mini Cyrk „Cascada’’. Występowali w nim nie tylko ludzie ale również zwierzęta: pies i królik. Dzieciaki bawiły się świetnie kiedy mogły podziwiać umiejętności akrobatyczno- taneczne, pokaz magicznych sztuczek pokaz żonglerski oraz zabawa z wesołym klaunem. Istotnym elementem była odpowiednio dobrana muzyka cyrkowa tworząc nastrój. Przedszkolaki nie tylko były widzami , ale próbowały swych talentów cyrkowych włączając się w czynne zabawy, do których zachęcali artyści. Asystentami byli także rodzice dzieci. Mnóstwo uśmiechu na twarzach dzieci wywołał występ pieska-dalmatyńczyka, który pięknie tańczył i wykonywał wiele sztuczek. Za swój występ artyści zostali nagrodzeni gromkimi  oklaskami. Było także wspólne zdjęcie.

Pokaz cyrkowy był nie tylko dla dzieci przedszkolnych , ale również dla wszystkich chętnych dzieci z naszej miejscowości. Tego dnia było mnóstwo śmiechu i zabawy. Dziękujemy Rodzicom którzy zasponsorowali występ artystyczny Mini Cyrku „ Cascada’’ .

Pobierz prezentacje z przedstawienia cyrkowego>>>

 .
Spotkanie z Mikołajem
 

   Szóstego grudnia 2013r. Samorządowe Przedszkole w Linowie odwiedził długo wyczekiwany gość- Święty Mikołaj. Jak co roku, dzieci z niecierpliwością oczekiwały spotkania z Mikołajem. Ten jedyny dzień w roku to nie lada frajda dla naszych milusińskich. Przedszkolaki oczekują wymarzonych prezentów. Jakże było radosne powitanie Mikołaja, który przybył z workiem pełnym upominków. Dzieci z wypiekami na buziach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki dla Mikołaja. Uradowany Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Były wspólne zdjęcia z dostojnym gościem a później zabawa na sali. Żegnając przedszkolaków, Mikołaj obiecał odwiedzić wszystkich już za rok.

   W tym roku nasze przedszkole pozyskało wielu sponsorów zarówno indywidualnych jak i firm, którzy ufundowali paczki mikołajkowe dla naszych dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom.

Ten dzień pozostanie na długo w pamięci wszystkich dzieci.

.

Pobierz prezentacje z wizyty Świętego Mikołaja w przedszkolu>>>


 .
JESTEŚMY DOBRZY, A BĘDZIEMY JESZCZE LEPSI Przedszkole z Linowa pierwsze w województwie
 
Samorządowe Przedszkole w Linowie wzięło udział
w Wielkim Konkursie Ekologicznym dla Przedszkoli 2013.
Był to konkurs plastyczny, którego celem było szerzenie myśli ekologicznej i troski o środowisko naturalne wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Szczególną uwagę zwrócono na zainteresowanie dzieci ideą powtórnego wykorzystywania odpadów.
Nasza praca konkursowa została zgłoszona 21.11.2013r.


 .