This is alternative content.

dzisiaj jest: 3 lutego 2023. imieniny: Błażej, Hipolit, Oskar
flaga Polski 

This is alternative content.

Pożegnanie Zimy - Powitanie Wiosny w Samorządowym Przedszkolu w Linowie

Pożegnanie Zimy - Powitanie Wiosny

w Samorządowym Przedszkolu w Linowie

 

,,Marzanno, Marzanno,

Ty zimowa panno,

Ciebie pożegnamy-

Wiosnę przywitamy”  

 

    21 marca to jeden z tych dni w roku, na który dzieci w naszym przedszkolu czekają z wielką niecierpliwością. Przedszkolaki z utęsknieniem oczekiwały przyjścia wiosny. Każdego dnia obserwowały pogodę i przyrodę. Wiosna, bowiem wszystkim kojarzy się z kwitnieniem bazi wierzbowych i leszczynowych, pojawieniem się przebiśniegów i krokusów oraz przylotem ptaków z ciepłych krajów i ich śpiewem. Wykorzystując zapał i chęć dzieci wspólnymi siłami postanowiliśmy pożegnać Zimę i przywitać Wiosnę.

     Udział w korowodzie ulicami naszej miejscowości, to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania do pochodu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny oraz kolorowych wiosennych gaików.  21 marca 2014r. nasze przedszkolaki w wiosennym, barwnym korowodzie,  z kukłą Marzanny wyszły na ulice naszej miejscowości, by wyrazić radość z przyjscia nowej pory roku.

     W korowodzie uczestniczyli także rodzice.  Dzieci najpierw śpiewały piosenki o pożegnaniu Zimy po czym zostawiły Marzannę na przydrożnym krzewie aby zgodnie z ludową tradycją spokojnie odeszła do zimowego kraju .Następnie przedszkolaki  śpiewały piosenki o wiośnie oraz szukały jej oznak. Przywitały Wiosnę słowami: 

 

 ,,Witaj Wiosno, jak się masz?

 

 Czy nam słońce dzisiaj dasz?

 

 Powiemy wiersze, zaśpiewamy piosenki

 

 Dla naszej wiosenki.”

  

  Wszystkie dzieci uśmiechnięte i radosne już tylko w towarzystwie kolorowej Wiosny wróciły do przedszkola. Na pamiątkę powitania Wiosny rodzice wraz z dziećmi posadzili drzewka przy przedszkolu.