This is alternative content.

dzisiaj jest: 6 lutego 2023. imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia
flaga Polski 

This is alternative content.

WIELKI SUKCES ZAWICHOJSKICH SZÓSTOKLASISTÓW

WIELKI SUKCES ZAWICHOJSKICH  SZÓSTOKLASISTÓW

NAJLEPSI W WOJEWÓDZTWIE

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Zawichojskiej w latach 2010- 2014, jako jedyna w powiecie sandomierskim, realizowała projekt edukacyjny ”Zrozumieć świat”, który finansowany był z budżetu państwa i ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt dotyczył 62 szkół podstawowych z terenu województw: opolskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. CELEM OGÓLNYM PROJEKTU było rozwinięcie u uczniów klas 4-6 kompetencji kluczowych w zakresach: matematyczno-przyrodniczym i informatycznym z wykorzystaniem programów i oprzyrządowania komputerowego.

Uczniowie przez okres trzech lat  mieli dodatkowe, bardzo ciekawe zajęcia (4 godziny tygodniowo) podczas których wykonywali różnorodne doświadczenia i eksperymenty przy pomocy otrzymanych zestawów do ćwiczeń i nowoczesnego sprzętu - interfejsów pomiarowych.

Zajęcia prowadzili nauczyciele matematyki przyrody i techniki: Dorota Gozdek, Joanna Dziubińska i Mirosław Stępień. Opiekunem projektu była dyr Anna Strugalska.

Każdy rok pracy w projekcie kończył się podsumowaniem w postaci olimpiady przedmiotowej i szkolnego festiwalu projektów. Zwycięzcy reprezentowali szkołę w eliminacjach wojewódzkich.

5 kwietnia 2014r w Krzemionkach Opatowskich odbyła się IV świętokrzyska Olimpiada połączona z Festiwalem Projektów. Szkołę reprezentowali : Maciej Kula i Piotr Nowak (olimpiada) oraz Jakub Gagat, Maciej Kula i Marcel Rosiński (festiwal). Chłopcy  przedstawili doświadczenie pt. ,,Czy prąd grzeje?” i zajęli I miejsce wśród 13 szkół z województwa świętokrzyskiego.

Eksperyment oparty był na rzetelnej wiedzy uczniów zaprezentowanej w bardzo pomysłowy sposób. Komisję ujął swoim urokiem osobistym Jakub Gagat, który zachowywał się jak typowy naukowiec. Zawichojscy mistrzowie w dn. 17-18 maja w Spale będą reprezentować województwo świętokrzyskie na eliminacjach ogólnopolskich.

Dodatkowo Maciej Kula  znalazł się wśród 14 osób zakwalifikowanych do etapu ogólnopolskiego olimpiady.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w Spale.

                                                                                                                                 Dorota Gozdek