This is alternative content.

dzisiaj jest: 3 lutego 2023. imieniny: Błażej, Hipolit, Oskar
flaga Polski 

This is alternative content.

Wielkanocne zwyczaje w Samorządowym Przedszkolu w Linowie

Wielkanocne zwyczaje

w Samorządowym Przedszkolu w Linowie

 

 Dzieci z naszego przedszkola w ostatnich dniach miały okazję poznać zwyczaje i tradycje Wielkanocne. Poznały wiersze, piosenki, inscenizacje  o tematyce wielkanocnej oraz stare, ludowe zabawy związane z tymi świętami. Wykonywały kolorowe pisanki z różnych materiałów. Święcenie koszyczka z pokarmami, pieczenie bab wielkanocnych oraz polewanie wodą w śmigus- dyngus, to również tradycje, które przedszkolaki doskonale znały i chętnie o nich opowiadały.

 

Dnia 10.04.2014r odbyło się spotkanie integracyjne rodziców i dzieci pt. „Palmy Wielkanocne’’.

 

Celem spotkania było:

  • zapoznanie z wybranymi zwyczajami i tradycjami ludowymi związanymi z Wielkanocą, rodzice chętnie wspominali tradycje świąteczne z czasów dzieciństwa;
  • wzmacnianie więzi z rodziną, aktywizowanie rodziców do zabawy z dziećmi;
  • rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej poprzez wykorzystywanie różnych materiałów do wykonania pracy;

 Przedszkolaki  wspólnie z rodzicami przygotowywały Palmy Wielkanocne. Podczas spotkania panowała miła i radosna atmosfera. Dzieci i rodzice mieli wiele ciekawych pomysłów na wykonanie palm.

 

 Powstało kilka pięknych palm które dnia 13. 04. 2014r wzięły udział w konkursie Palm Wielkanocnych, zorganizowanym przez proboszcza naszej parafii. W tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne dzieci z przedszkola składały życzenia pracownikom Urzędu Miasta i Gminy, ZEO, pracownikom Banku Spółdzielczego w Zawichoście a także mieszkańcom naszej miejscowości.