This is alternative content.

dzisiaj jest: 3 lutego 2023. imieniny: Błażej, Hipolit, Oskar
flaga Polski 

This is alternative content.

„Wędrówka przez bajkowy świat”

Wędrówka przez bajkowy świat”

w Samorządowym Przedszkolu w Linowie

W trosce o dobro i wszechstronny rozwój intelektualny dzieci, w naszym przedszkolu został zorganizowany cykl czytania bajek, który trwał od października 2013 do czerwca 2014 roku (spotkania odbywały się raz na dwa tygodnie, we wcześniej ustalonym terminie).

Czytanie dziecku wszechstronnie je rozwija- emocjonalnie, umysłowo, moralnie. Stymuluje rozwój mózgu, uczy myślenia, rozwija słownictwo, pamięć i wyobraźnię, zbliża, uczy wartości, buduje samouznanie. Wystarczy 20 min dziennie, by wyposażyć dziecko w ogromny kapitał w każdym z tych aspektów jego osobowości, potencjału i charakteru.

Dzieci słuchały z zaciekawieniem wielu bajek i baśni czytanych przez rodziców, którzy bardzo aktywnie włączają się w życie naszego przedszkola. Przedszkolaki miały także okazję „wędrować przez bajkowy świat” słuchając opowieści czytanych przez zaproszonych gości: p. Burmistrza Tomasza Siwka, p. dyrektora ZEO Józefa Paćkowskiego, księdza naszej parafii Ryszarda Podlewskiego, panie pielęgniarki, pracownika stacji paliw- Orlen. Ponadto dzieci odwiedziły Miejsko- Gminną Bibliotekę w Zawichoście, gdzie zapoznały się z funkcjonowaniem tej placówki, słuchały bajek i oglądały barwne ilustracje książek.

Cykl czytania bajek przyniósł dzieciom wiele radości, wzbudził zainteresowanie, ciekawość, wyobraźnię. Wśród bajek czytanych dzieciom znalazły się m.in.: „Czerwony Kapturek”, „ Kot w butach”, „Kubuś Puchatek”, „Jaś i Małgosia”, „Śpiąca Królewna”, „Martynka”, „Złota gęś”, „Roszpunka”, „Przysłowia polskie i rymowanki dla dzieci” i wiele, wiele innych.