This is alternative content.

dzisiaj jest: 3 lutego 2023. imieniny: Błażej, Hipolit, Oskar
flaga Polski 

This is alternative content.

NIE NOWOTWOROM U DZIECI

   Miło nam poinformować, że Gmina Zawichost została partnerem w badaniach Fundacji Regana McDonalda, która organizuje badania przesiewowe dla dzieci w ramach akcji „NIE nowotworom u dzieci”.  25 czerwca ambulans Fundacji Ronalda McDonalda z programem badań USG będzie po raz drugi w Zawichoście.

Badania adresowane są do dzieci przedszkolnych w wieku od 3 do 6 lat, z wyłączeniem dzieci, które skorzystały z badań w dniu 25 września 2014 roku.
Miejsce badań to plac przy Zespole Szkoły i Przedszkola w Zawichoście.
Zapisy telefoniczne prowadzone są w dniu 22 czerwca pod numerem telefonu: 15 832-35-65 w godzinach od 8.00 do 12.00. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

 

 

Fundacja Ronalda McDonalda od 2005 roku prowadzi Ogólnopolski Program Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych Dzieci, zapraszając dzieci na pokład specjalistycznego ambulansu medycznego, daru amerykańskiej Fundacji RMHC dla polskiej fundacji. 

Badania wykonują radiolodzy, na co dzień pracujący w szpitalach pediatrycznych.

W czasie badania lekarz dokonuje kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny.

Badanie USG dziecka jest bezpiecznym i bezbolesnym sposobem upewnienia się, że rozwój dziecka przebiega tak, jak przebiegać powinien.

 

 

Serdecznie zapraszamy!